Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 081 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

SZLACHETNA PACZKA I W NASZYM DOMU. :)

środa, 14 grudnia 2011 11:54

 

 

 

 

W sobotę, późnym popołudniem pod nasz dom podjechała ciężarówka Szlachetnej Paczki. Widok wypełnionej po brzegi windy pełnej paczek najzwyczajniej w świecie mnie zatkał. Filip pomagał naszym Wolontariuszkom i Kierowcy w przeniesieniu ich do mieszkania, które z racji małego metrażu zostało zapełnione wspaniałościami. W każdym pomieszczeniu pakunki w których znajdowała się żywność, słodycze, chemia, pampersy, ekran zagrzejnikowy, książki, przybory szkolne, gry, ubrania i obuwie dla dzieci oraz zabawki i pluszaki w gigantycznych ilościach. Otrzymaliśmy aż piętnaście paczek!! Otwierając ostatnią oniemiałam bez reszty. W niej znajdował się parowar do gotowania dla Cysi diety. Dwa miesiące temu odmówił posłuszeństwa poprzednik podczas gotowania selera. Padł przez zbyt dużą eksploatację (wcześniej kurczak, potem marchew) gdyż miał tylko dwa piętra, ten posiada aż trzy. Strasznie się cieszę ponieważ gotowanie na gazie jest bardzo kosztowe, wszak na sitku niewiele się mieści a i spaliłam w ten sposób swój ulubiony garnek. Przy rozpakowaniu Tomaszek robił nam psikusy. Każdorazowo wrzucał nam do nowo otwieranej tego samego smerfa. Przy trzeciej paczce wiedzieliśmy, że to ten sam. Zgrywus mały. Pani Katarzyna, nasz Darczyńca wiedziała, że Marcelinka lubi smerfy i Hello Kitty. Tą ostatnią została wprost zasypana - kubek, ręcznik, skarpetki, pięćset naklejek, torba, zeszyty i mnóstwo figurek i zabawek z postacią tego sympatycznego kota. Otrzymała również maskotkę niebieskiego ludka wielkości trzech jabłek, z trudem, jednak zgodziła się na podział z młodszym bratem.

 

 

           
    

 

 

  

Miałam nadzieję, że w tym dniu poznamy osobiście Panią Katarzynę, która wraz z Przyjaciółmi z pracy sprawiła, że w nadchodzących Świętach będzie gościł nie tylko uśmiech ale i radość. Nie tylko ze względu na odświętny stół. Dla mnie jako matki, świadomość, że moje dzieci są ważne nie tylko dla mnie jest niezwykle cenne... Że są Osoby o wrażliwych Sercach. Z oczami, które Patrzą. Dzięki Takim Sercom, Takim Oczom ładują się akumulatory, znów możemy tak wiele.
Swoje uczucia chowałam za obiektywem robiąc zdjęcia. To najlepszy sposób by nie rozpłakać się z radości. Żałuję, że rozpakowanie prezentów nabrało takiego tempa ale zarówno Pani Aleksandra jak i Pani Dorota bardzo spieszyły się do kolejnych rodzin przepełnionych marzeiami na lepsze jutro. Nie wypiłyśmy herbaty ale zdążyłyśmy złożyć sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem.


Ten dzień na zawsze utkwi w sercach i głowach całej naszej czwórki. Gdy będziemy łamać się opłatkiem pomyślimy o Nowych Osobach, które stały się częścią naszej rodziny. Pomyślimy o Was. O Pani Kasi i Wszystkich Darczyńcach, którzy nas tak szczodrze wsparli. O Dzieciach, które podzieliły się swoimi zabawkami. Bardzo Wam Dzieciaczki dziękujemy. To wspaniałe, że macie tak piękne serduszka. Życzymy wspaniałości pod choinką. Przy stole Wigilijnym nasze myśli skierują się również do Pani Aleksandry i Pani Doroty, naszych Wolontariuszek, które w pierwszej kolejności oceniły czy spełniamy kryteria ideii Szlachetnej Paczki, opisały potrzeby, koordynowały pomoc udzielaną naszej rodzinie aż w końcu wypełniły radością nasze serca. Kolejno, do Pani Joanny, naszego Pracownika Socjalnego, która wytypowała nas do tej ogólnopolskiej Akcji. To bardzo trudne, gdy spośród tylu potrzebujących trzeba wytypować tylko pięć rodzin. Tym bardziej dziękuję. Zaczynam pomału stawac na nogi. Może nawet stać mnie będzie na drobne podarki pod choinkę.

Niezmiernie się cieszę, że Pani Katarzyna nie będzie dla nas anonimowa, że mogłyśmy zamienić kilka słów telefonicznie a wkrótce porozmawiamy przy kawie. :)


Wszystkim, wraz z Księdzem Jackiem na czele, założycielem Szlachetnej Paczki, życzę zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie Najbliższym Waszym Sercom. Wesołych Świąt!! Dziękujemy!!!!
Ania z dziećmi


12 000 potrzebujących rodzin otrzymuje pomoc - konkretną dostosowaną do potrzeb.
8500 wolontariuszy odnajdywało najbiedniejszych w swojej miejscowości
406 lokalizacji we wszystkich województwach.
50 miejscowości, których mieszkańcy przygotowali Paczki dla mieszkańców innej, biedniejszej miejscowości.
4500 km przejechanych przez TIRy rozwożące paczki z magazynów w największych polskich miastach do najbiedniejszych rejonów Polski.
11 lat tradycji mądrego pomagania.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

SAME DOBRE WIEŚCI. :)

wtorek, 22 listopada 2011 19:05

Firma NUTRICA http://www.nutricia.pl/ podarowała Marcelince aż 24 butelki Calogenu truskawkowego!!! Cysia jest zachwycona jego smakiem. Dla mnie ta ilość to koszt rzędu 1920zł, w obecnej sytuacji materialno-bytowej niemożliwa do przeskoczenia, musiałabym Cysi do picia na nowo podawać oliwę z oliwek a tu, z czystego serca za darmo. Niesamowite! Zapewniliście nam trzy miesiące smacznej diety!! Z całego serca serdecznie DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!

 

 

Jeszcze kilka innych równie ciekawych rzeczy mam do napisania. O Osobach, które niedawno pojawiły się w naszym życiu, jak i Tych, którzy są z nami od dawna, z sercem na dłoni. Mam nadzieję, że w weekend znajdę troszeczkę czasu. Emi, znów dziękuję za Wszystko.

 

 

Na kolację 41g Almette z ziołami (każdy ma inne wartości) zmieszany z 10g śmietany 36% Piątnica i z 1g świeżego czosnku + 14g sera żółtego Turek Extra Gouda + tylko 11g mandarynki.

 

 

Za to na końcu 32g Calogenu truskawkowego, którego Cysia nazywa "hehel" czyt. Actimel czując się wówczas jak każde dziecko bez diety. Szkoda, że do tej pory kupowałam Calogen o smaku neutralnym. Marcelinka nie chciała się rozstać z pustą buteleczką.

 

 

Żałuję, że jeszcze nie napisałam o fajnych rzeczach, które nas ostatnio spotkały. Napiszę, tylko znajdę chwilę między obowiązkami a naszymi zajęciami. Poniżej jedno z ulubionych.


 

Komu laurkę? :)

 Podziel się
oceń
1
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

KOLEJNE WIZYTÓWKI-KALENDARZYKI CYSI.

czwartek, 27 stycznia 2011 12:14

Dzisiaj pomogła drukarnia z Kostrzyna nad Odrą. www.mediagraphx.pl Zakupiłam 10000 ulotek i 1000 wizytówek dostałam gratis. Całym sercem dziękuję, że zdrowie mojej córeczki nie jest Wam obojętne. Poniżej prezentuje wizytóweczki, które w całości zaprojektowała Emi - Tobie kochana to po grób wdzięczna będę.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

WIZYTÓWKI-KALENDARZYKI MARCELINKI.

środa, 26 stycznia 2011 10:47

Przed chwilą kurier dostarczył wizytówki sztuk aż 1000, które  w całości zasponsorowała drukarnia z Będzina http://www.media-drukarnia.com/ pokryłam jedynie koszta wysyłki. Panie Rafale z całego serca dziękuję! To kolejna forma pomocy w pozyskiwaniu Darczyńców, którzy w obecnym stanie zdrowia mojej córeczki są bardzo potrzebni. Projekt częściowo został wykonany przez kochaną Emi, częściowo przez Panią Anię. Dziękuję.


 

W rzeczywistości wizytówki-kalendarzyki są znacznie ładniejsze. Błyszczą, głębia kolorów jest zdecydowanie bardziej wyrazista.

Jeżeli ktoś ma chęć rozprowadzenia wizytówek czy też ulotek z 1% proszę o kontakt mailowy na ana1807@wp.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

WESOŁYCH ŚWIĄT!

czwartek, 24 grudnia 2009 8:08

 

Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem. Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce, że może przyjąć nowonarodzoną miłość... do tego wystarczy wiara i nadzieja, a miłość przyjdzie sama... Wszystkim Przyjacielom Marcelinki, wieloletnim, jak i poznanym niedawno, Czytelnikom blogu, którzy śledzą nasze losy i tym, którzy odwiedzili go przypadkowo, niech te Święta będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

 

 

Radosnych Świąt!

 


"Ktoś miłowany Wam powie:
Tęsknotą Waszą zakwitnę,
Ponad srebrnymi łodziami
ujrzycie żagle błękitne.
Jakże daleko -
daleko fala Was życia poniosła
Wszystko się ku Wam przybliży:
żagle i łodzie, i wiosła.
Wszystko się ku Wam przybliży
i w zachwyceniu ukaże
Dawno zgubione radości,
imiona Poli - Jej twarze.
Gwiazdy melodią zaszumią,
struny się dźwiękiem rozpędzą.
Będziecie sami dźwiękami
i tą błękitną kolędą".
              [z bloga Poli]Wam, Rodzicom Poli, Moniki, Łukaszka, Amelki, Oleńki, Wiktorii... żadne słowa nie ukoją Waszego bólu, straty tak ogromnej... jedynie, czego mogę Wam życzyć - mimo wszystko spokojnej Wigilli.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

JESTEŚCIE NIESAMOWICI. :)

piątek, 09 października 2009 11:53

Jesteśmy już w chatce. Wątroba, serce, śledziona, trzustka, nerki ok! Dieta ketogenna utrzymana na tych samych proporcjach. Te wyniki, które mam są względnie dobre. Martwi mnie poziom cholesterolu (aczkolwiek jeszcze jest w granicach normy), muszę tylko ograniczyć to, co Cysia lubi najbardziej, czyli jajecznicę - zawiera tłuszcze zwierzęce. Część badań pojechała do Warszawy, więc standardowo mamy tylko wypis wstępny, po ostateczną kartę mogę się zgłosić za półtora miesiąca. Szkoda tylko, że nie jest opisane eeg. Bardzo jestem ciekawa jego zapisu przez wzgląd na jej ciągłe wybuchy płaczu, agresji. Chciałam się dowiedzieć czy są one związane z zejściem z Depakine. No nic, będę musiała uzbroić się w cierpliwość. Najważniejsze, że narządy jamy brzusznej są w porządku, chociaż jest powód do niepokoju ponieważ Marcelinka ma częściowo bardziej cienką osłonę żołądka. Łóżka na oddziale porzebne nawet przez weekend, więc "ewakuacja" była szybsza niż zazwyczaj i otóż jesteśmy w domu. Jednak przez chwil pięć bo do samego wieczora mnóstwo załatwiania. Heh. Cholera, zapomniałam powiedzieć o bezdechach. :(


Wiedziałam, że czeka nas sporo niespodziajek w domu (na ten czas zamieszkała u mnie mama wraz z Filipkiem - relacjonowała telefonicznie skrótem) ale to wszystko przerosło moje oczekiwania. Gigantyczna paczka od Yzmy (matko jedyna!!!!!) - Filip ubrany od stóp do głów. Zdjęć nie dało się zrobić bo paka wielka jak stodoła a wszystko powywalane przez Fifa i po części zastałam go już ubranego w "nowe." Od Gosi buty na teraz, w których dzisiaj już zaiwaniał, dres idealny na nasze codzienne biegania gdy Cysia jest jeszcze w ośrodku - wszak człowiek na starość głupieje i chce stać się młodszym a młodzi mają hart sędziwych staruszków i potrzeba jest pozytywnych relacji i ducha. ;) Lala i policjant zostali pozbawieni po jednej rączce przez Cyśkę i jutro muszę reperować ale Cysia ze swoją śpi.  ;) Tosiu, robaczek zrobił furorę u dwójki moich dzieci. Jesteście wspaniałe!!!! Z całego serducha dziękuję!  ;D :D


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

PIERWSZY 1% NA KONCIE MARCELINKI. :)))

niedziela, 02 sierpnia 2009 18:19

Dzisiaj został zaksięgowany pierwszy 1% Marcelinki. Pochodzi z Mikołowa i opiewa na kwotę 30,30zł. Niestety, Darczyńca nie wypisał zgody na podanie swojego nazwiska ale serdecznie dziękujemy!!! Wszystkim Wam KOCHANI! :* Gdy tylko zaczną napływać pieniążki z podatku, utworzę listę Wszystkich z Was, którzy zdecydowali podać się swoje dane. W imieniu Marcelinki serdecznie dziękuję za okazane serce. :)


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  196 436  

O mnie

Jestem szczęśliwą mamą wychowującą trójkę dzieci. Jest mi ciężko jedynie od strony finansowej, gdyż sama dieta ketogenna mocno nadszarpuje domowy budżet a żyjemy tylko z zasiłków i alimentów. Poza tym nie narzekamy bo mooocno się kochamy a to, że mamy troszeczkę pod górkę.. Wszystko w Życiu ma swój cel.

Blog poświęcony jest "środkowej" latorośli Marcelince pieszczotliwie nazywanej Cysią, która wymaga trochę więcej uwagi od jej równie kochanych braci. Starszego Filipka i młodszego Tomaszka.

Marcelinka to 9-letnia śliczna dziewczynka cierpiąca na padaczkę lekooporną z napadami polimorficznymi, drgawki gorączkowe złożone oraz opóźnienie psychoruchowe. Ma bardzo rzadką chorobę genetyczną - Zespół Dravet.

DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚCIE. Zapraszam do częstych odwiedzin. :)
Ania

O moim bloogu

W blogu tym, chciałabym nie tylko zamieszczać kryzysy dotyczące choroby ale przede wszystkim radosne chwile z życia mojej córeczki. Chciałabym aby blog dodatkowo spełniał rolę informacyjną w dziedzini...

więcej...

W blogu tym, chciałabym nie tylko zamieszczać kryzysy dotyczące choroby ale przede wszystkim radosne chwile z życia mojej córeczki. Chciałabym aby blog dodatkowo spełniał rolę informacyjną w dziedzinie epilepsji jak i samej diety ketogennej. Mam nadzieję, że przydadzą się nie tylko rodzicom dzieci chorych na padaczkę ale poszerzą zakres wiadomości w tej dziedzinie osobom zdrowym. 'Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.' Albert Einstein

schowaj...

Statystyki

Odwiedziny: 196436

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

   BANERKI DO POBRANIA

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

_________________________________

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Lubię to

_________________________________

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin

_________________________________

Locations of Site Visitors

_________________________________